Official results for NVii Y2Y 公園定向巡迴賽 2020 第九站 NVii Y2Y Park Orienteering Tournament 2020 Stage 9
Event information Show result list by class Upload route Print
Name: NVii Y2Y 公園定向巡迴賽 2020 第九站 NVii Y2Y Park Orienteering Tournament 2020 Stage 9
Organiser:
Y2Y Orienteering Development and Training Centre
Date: 28 March 2021
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Leung Lok Ching WA (2) 24:13 13:27
1 Chan Pui Fung WO (21) 27:35 11:02
1 Chan Ka Man WS (10) 24:37 15:23
1 Leung Ka Lam / Cho Ching Yu Sean / Cho Wing Keung FAMILY (9) 27:30 24:59
1 Cheung Kwok Wai / Cheung Ho Yeung CATI (Come & Try It) (1) 26:25 24:00
2 Liu Ka Man WE (7) 30:10 +1:00 11:36
2 Ko Hiu Man Sophie WA (2) 30:07 +5:54 16:43
2 Yu Tsz Wai ME (20) 18:38 +0:56 7:10
2 Leung Siu Ho MS (21) 23:03 +0:33 9:36
2 Au Cheuk Nam Janko MC (12) 14:28 +3:26 13:09
3 Au Cheuk Yiu Janos MB (22) 20:21 +0:29 11:18
3 Wong Yee Yan WB (9) 24:45 +7:40 15:28
3 Alice Jacobsen WO (21) 32:54 +5:19 13:09
3 Leung Ka Man WE (7) 32:00 +2:50 12:18
3 Tang Chun Kit MS (21) 23:04 +0:34 9:36
4 Kin Wai Lee ME (20) 19:23 +1:41 7:27
5 Aby Lam ME (20) 19:51 +2:09 7:38
5 Josephine Choi WS (10) 33:25 +8:48 20:53
5 Yu Wai Hong / Lam Po Ching / Yu Lok Heng / Yu Chun Hei FAMILY (9) 31:26 +3:56 28:34
6 Tong Shee Yiu MA (18) 29:28 +4:27 12:16
6 Alice Li WO (21) 40:50 +13:15 16:20
6 Chong Hau Yee / Leung Sze Chai / Leung Wing Chung Nga FAMILY (9) 33:08 +5:38 30:07
7 Poon Tsz Ming MB (22) 28:04 +8:12 15:35
8 Chan Ho Yin MO (18) 29:27 +11:19 11:46
8 Lai Wai Sze WS (10) 41:15 +16:38 25:46
8 Ho Chun Yuen MB (22) 28:26 +8:34 15:47
8 Lee Siu Kong / Lee Nga Ying / Wong Ka Wai FAMILY (9) 37:55 +10:25 34:28
9 Tse Lui WO (21) 44:25 +16:50 17:46
9 Cheung Chi Shing MO (18) 29:38 +11:30 11:51
10 Chow Wai Yi WO (21) 44:34 +16:59 17:49
10 Choy Kwok Wai ME (20) 21:00 +3:18 8:04
10 Tam Chi Ho MS (21) 26:30 +4:00 11:02
10 Li Fuk Lung Bruce MO (18) 31:04 +12:56 12:25
11 Hau Wai Man MS (21) 30:56 +8:26 12:53
12 Harmony Lam ME (20) 23:05 +5:23 8:52
12 Hong Haocheng MB (22) 35:00 +15:08 19:26
12 Po Yik Hei MC (12) 35:12 +24:10 32:00
13 Ng Wai Ming MS (21) 32:52 +10:22 13:41
18 Chan Kwok Wai Aaron MS (21) 38:07 +15:37 15:52
19 Tang Yuk Cheong MS (21) 44:18 +21:48 18:27
Cheng Po Yi WS (10) disqualified
Tsoi Kin To MB (22) disqualified
Hayley Hau WO (21) disqualified
Chan Yui Ka WC (5) disqualified
Chan Yin Wan WO (21) disqualified
Hau Pak Kei Ryan MB (22) disqualified
Joyce Tsang WO (21) disqualified
Chan Yui Kiu WB (9) disqualified
Hong Xiang MO (18) disqualified
Li Heidi WO (21) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Fung Hong Ching ME (20) 18:59 +1:17 7:18
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Jeremy Leung ME (20) 20:30 +2:48 7:53
Plac Name Class Time Diff Km time
15 Wong Io Pan ME (20) 25:53 +8:11 9:57
Plac Name Class Time Diff Km time
16 Cheong Kung Pan ME (20) 26:35 +8:53 10:13
Plac Name Class Time Diff Km time
17 Yam Kai Yui Hubert ME (20) 27:02 +9:20 10:23
Plac Name Class Time Diff Km time
19 Chu Hing Shing ME (20) 35:00 +17:18 13:27
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Mok Wai Yee WE (7) 32:18 +3:08 12:25
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Yiu Nam WE (7) 35:41 +6:31 13:43
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Fung Kit Ling WE (7) 42:34 +13:24 16:22
Plac Name Class Time Diff Km time
Cheung Bo Ling WE (7) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Yiu Vor MO (18) 23:38 +5:30 9:27
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Wong Man Wa MO (18) 31:11 +13:03 12:28
Plac Name Class Time Diff Km time
12 Au Bing Wing MO (18) 31:38 +13:30 12:39
Plac Name Class Time Diff Km time
14 Lo Kwok Kay MO (18) 34:54 +16:46 13:57
Plac Name Class Time Diff Km time
15 Cheung Yat Lung Tommy MO (18) 35:34 +17:26 14:13
Plac Name Class Time Diff Km time
16 Lee Chung Ming MO (18) 44:47 +26:39 17:54
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Chiu Konie WO (21) 43:12 +15:37 17:16
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Luk Lai Lai Rene WO (21) 43:24 +15:49 17:21
Plac Name Class Time Diff Km time
Kensley Leung WO (21) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Poon Wing Ki WO (21) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Lam Yim Yan WO (21) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Leung Yee May WO (21) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Wong Wai Man WO (21) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
Kwong Tin Lok WO (21) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Wong Isaac MS (21) 23:33 +1:03 9:48
Plac Name Class Time Diff Km time
12 Leung Sai Fong MS (21) 31:57 +9:27 13:18
Plac Name Class Time Diff Km time
14 Wong Kin Lok MS (21) 34:32 +12:02 14:23
Plac Name Class Time Diff Km time
Chiu Luen Kwan MS (21) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Wong Yuk Hing WS (10) 25:42 +1:05 16:03
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Au Wing See WS (10) 25:57 +1:20 16:13
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Lau Pik Yi WS (10) 38:58 +14:21 24:21
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Lee Ka Wai MA (18) 27:20 +2:19 11:23
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Wong Yat Hei MA (18) 27:37 +2:36 11:30
Plac Name Class Time Diff Km time
Kwong Tsz Chun MB (22) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
Wu Ho Chit MB (22) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Yiu Yiu WB (9) 17:56 +0:51 11:12
Plac Name Class Time Diff Km time
Wu Yui Yi WB (9) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Cheung Ho Lam Marcus MC (12) 11:02 10:01
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Lo Yat Hei Isaac MC (12) 17:28 +6:26 15:52
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Lo Shun Yau Joshua MC (12) 25:55 +14:53 23:33
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Lam Giselle Cheuk See WC (5) 20:49 +5:19 18:55
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Leung Sophie WC (5) 25:10 +9:40 22:52
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Lam Ka Yi / Deng Tsz Ching / Lam Ka Yan / Deng Yuhua FAMILY (9) 43:58 +16:28 39:58
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Tam Tsz Hong ME (20) 17:42 6:48
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Hui Siu Tung ME (20) 20:07 +2:25 7:44
Plac Name Class Time Diff Km time
14 Daniel Pereira ME (20) 24:19 +6:37 9:21
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Lee Wing Sze Vivian WE (7) 29:10 11:13
Plac Name Class Time Diff Km time
3 So Ka Wang MO (18) 18:35 +0:27 7:26
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Hui Jasmine WO (21) 31:59 +4:24 12:47
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Wan Yuen Ting WO (21) 36:07 +8:32 14:26
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Lo Wing Shiu MS (21) 22:30 9:22
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Horace Lo MS (21) 23:32 +1:02 9:48
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Yeung Kwok Keung MS (21) 24:01 +1:31 10:00
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Jurg Niederberger MS (21) 24:27 +1:57 10:11
Plac Name Class Time Diff Km time
15 Liang Chi Hang MS (21) 34:57 +12:27 14:33
Plac Name Class Time Diff Km time
Wong Wai Ngai Eric MS (21) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Yu Hoi Yan WS (10) 37:17 +12:40 23:18
Plac Name Class Time Diff Km time
Chan Chung Yan Jenny WS (10) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Leung Ho Chun MA (18) 25:01 10:25
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Leung Yiu Tin MA (18) 26:07 +1:06 10:52
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Yau Man Kit Bosco MA (18) 26:39 +1:38 11:06
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Wong Sing Ham MA (18) 31:01 +6:00 12:55
Plac Name Class Time Diff Km time
14 Ho Yin To MA (18) 36:04 +11:03 15:01
Plac Name Class Time Diff Km time
16 Timothy Andreev MA (18) 39:18 +14:17 16:22
Plac Name Class Time Diff Km time
17 Chan King San MA (18) 41:02 +16:01 17:05
Plac Name Class Time Diff Km time
18 Lam Hon Fai Adrian MA (18) 42:28 +17:27 17:41
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Law Pak Long MB (22) 24:10 +4:18 13:25
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Lo Chun Hei MB (22) 24:13 +4:21 13:27
Plac Name Class Time Diff Km time
Ng Yun Hing MB (22) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Yau Man Hei Meri WB (9) 17:05 10:40
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Wong Yik Fei WB (9) 28:39 +11:34 17:54
Plac Name Class Time Diff Km time
Wong Yi Yin WB (9) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Chan Hok Yin Victoria WB (9) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Cheung Tin Yan Nathan MC (12) 22:14 +11:12 20:12
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Ku Kin Hay Hendrick MC (12) 22:38 +11:36 20:34
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Leung Ngo Fung MC (12) 23:11 +12:09 21:04
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Kwok Sum MC (12) 23:36 +12:34 21:27
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Lo Sui Kiu MC (12) 25:35 +14:33 23:15
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Chung Pui Ching WC (5) 15:30 14:05
Plac Name Class Time Diff Km time
Lo Sui Ching WC (5) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Fong Yun Ho / Chan Ka Yan Karen / Fong Hon Pok Hob Egbert FAMILY (9) 27:39 +0:09 25:08
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Hui Yung / Khoo Ping Ping / Hui Ching / Hui Long FAMILY (9) 28:00 +0:30 25:27
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Pun Cher Yin Sharon / Mattias Hui / Natalie Hui FAMILY (9) 33:57 +6:27 30:51
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Brian Poon ME (20) 20:01 +2:19 7:41
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Wong Cheuk Wang ME (20) 20:14 +2:32 7:46
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Joshua Au ME (20) 22:07 +4:25 8:30
Plac Name Class Time Diff Km time
13 Lee Yeung Chi ME (20) 24:14 +6:32 9:19
Plac Name Class Time Diff Km time
18 Wong Tsz Fung ME (20) 27:24 +9:42 10:32
Plac Name Class Time Diff Km time
20 Ng Kok Hei ME (20) 39:44 +22:02 15:16
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Mutant Tam MO (18) 18:08 7:15
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Man Chi Kin MO (18) 18:30 +0:22 7:24
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Cheung Chi Ko Abdon MO (18) 19:45 +1:37 7:54
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Adrian Leung MO (18) 25:10 +7:02 10:04
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Fung Chun Pan MO (18) 26:58 +8:50 10:47
Plac Name Class Time Diff Km time
13 Hui Wun Lap MO (18) 31:48 +13:40 12:43
Plac Name Class Time Diff Km time
Ng Kwok Fung MO (18) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Yuen Shuk Han WO (21) 33:07 +5:32 13:14
Plac Name Class Time Diff Km time
Hanifa Ismail WO (21) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Chan King Chung MS (21) 25:35 +3:05 10:39
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Yan Chi Hang MS (21) 25:36 +3:06 10:40
Plac Name Class Time Diff Km time
16 Chen Fuk Lai MS (21) 35:58 +13:28 14:59
Plac Name Class Time Diff Km time
17 Lui Yuen Ming MS (21) 36:30 +14:00 15:12
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Mui Suet Yan WS (10) 25:42 +1:05 16:03
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Yan Ho Long MA (18) 29:51 +4:50 12:26
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Chan Tsz Yeung MA (18) 30:07 +5:06 12:32
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Wong Lap Hang Andrew MA (18) 30:30 +5:29 12:42
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Chu Cheuk Yiu MA (18) 32:13 +7:12 13:25
Plac Name Class Time Diff Km time
12 To Hon Ming MA (18) 34:03 +9:02 14:11
Plac Name Class Time Diff Km time
13 Shek Tsun Wang MA (18) 35:25 +10:24 14:45
Plac Name Class Time Diff Km time
15 Hau Shu Ting MA (18) 38:39 +13:38 16:06
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Cho Sze Chit MB (22) 19:52 11:02
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Chen Ka Hei MB (22) 20:18 +0:26 11:16
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Lee Yin Lung Max MB (22) 24:56 +5:04 13:51
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Yan Ho Hei MB (22) 29:36 +9:44 16:26
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Man Yu MB (22) 32:02 +12:10 17:47
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Chan Pak To MB (22) 32:49 +12:57 18:13
Plac Name Class Time Diff Km time
13 Kong Cham Shun Jensen MB (22) 36:44 +16:52 20:24
Plac Name Class Time Diff Km time
14 Wong Yin Ho MB (22) 38:48 +18:56 21:33
Plac Name Class Time Diff Km time
15 Ho Long Yin MB (22) 39:52 +20:00 22:08
Plac Name Class Time Diff Km time
16 Lau Chun Hei MB (22) 42:00 +22:08 23:20
Plac Name Class Time Diff Km time
Chan Pak Yu Felix MB (22) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Tsoi Ka Ying WB (9) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Cheng Ting Hei MC (12) 17:17 +6:15 15:42
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Chan Hon Lam Morgan MC (12) 19:38 +8:36 17:50
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Lam Oi Sze / Li Yui Chi / Li Ka Fan FAMILY (9) 28:54 +1:24 26:16
Please report errors in the result list to the organiser.