Official results for Y2Y 公園定向巡迴賽 2021 第一站 Y2Y Park Orienteering Tournament 2021 Stage 1
Event information Show result list by class Upload route Print
Name: Y2Y 公園定向巡迴賽 2021 第一站 Y2Y Park Orienteering Tournament 2021 Stage 1
Organiser:
Y2Y Orienteering Development and Training Centre
Date: 14 August 2021
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Ma Lok Hin ME (15) 18:31 5:47
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Fung Hong Ching ME (15) 18:45 +0:14 5:51
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Man Chi Kin ME (15) 18:55 +0:24 5:54
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Wong Cheuk Wang ME (15) 19:02 +0:31 5:56
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Brian Poon ME (15) 19:04 +0:33 5:57
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Jeremy Leung ME (15) 19:54 +1:23 6:13
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Wong Tsz Chun Jason ME (15) 20:36 +2:05 6:26
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Tam Tsz Hong ME (15) 20:42 +2:11 6:28
Plac Name Class Time Diff Km time
9 So Ka Wang ME (15) 20:49 +2:18 6:30
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Aby Lam ME (15) 21:04 +2:33 6:35
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Cheong Kung Pan ME (15) 26:41 +8:10 8:20
Plac Name Class Time Diff Km time
12 Au Bing Wing ME (15) 26:53 +8:22 8:24
Plac Name Class Time Diff Km time
13 Daniel Pereira ME (15) 29:38 +11:07 9:15
Plac Name Class Time Diff Km time
14 Chan Chi Sing Clement ME (15) 30:32 +12:01 9:32
Plac Name Class Time Diff Km time
15 Chow Tin Nok ME (15) 41:09 +22:38 12:51
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Harmony Lam WE (9) 19:46 6:10
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Chan Hau Wah Brenda WE (9) 24:48 +5:02 7:45
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Chan Pui Fung WE (9) 24:58 +5:12 7:48
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Wong Yi Shan WE (9) 25:25 +5:39 7:56
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Leung Ka Man WE (9) 26:11 +6:25 8:10
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Lee Wing Sze Vivian WE (9) 26:56 +7:10 8:25
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Charmaine Fung WE (9) 27:12 +7:26 8:30
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Mok Wai Yee WE (9) 38:21 +18:35 11:59
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Fung Kit Ling WE (9) 39:19 +19:33 12:17
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Cheung Chi Ko Abdon MO (12) 19:36 6:32
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Yuen Wan Ho MO (12) 21:36 +2:00 7:12
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Chan Ho Yin MO (12) 22:59 +3:23 7:39
Plac Name Class Time Diff Km time
4 To Chung Yin MO (12) 23:07 +3:31 7:42
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Chen Fuk Lai MO (12) 24:59 +5:23 8:19
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Cheung Chi Shing MO (12) 28:24 +8:48 9:28
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Yeung Jason Chun Ho MO (12) 28:40 +9:04 9:33
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Li Fuk Lung Bruce MO (12) 29:39 +10:03 9:53
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Lee Ting Ho Gilbert MO (12) 30:07 +10:31 10:02
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Hong Xiang MO (12) 33:39 +14:03 11:13
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Lui Tsz Hin MO (12) 36:02 +16:26 12:00
Plac Name Class Time Diff Km time
12 Ng Shing Chi MO (12) 46:31 +26:55 15:30
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Yiu Yiu WO (12) 21:20 7:54
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Yuen Shuk Han WO (12) 24:32 +3:12 9:05
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Wong Wai Man WO (12) 24:50 +3:30 9:11
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Li Heidi WO (12) 24:51 +3:31 9:12
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Wiwin Leung WO (12) 26:41 +5:21 9:52
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Kensley Leung WO (12) 32:16 +10:56 11:57
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Wan Yuen Ting WO (12) 32:55 +11:35 12:11
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Charmaine Chi Man Kwan WO (12) 34:34 +13:14 12:48
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Tang Pui Yi WO (12) 36:27 +15:07 13:29
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Hayley Hau WO (12) 36:42 +15:22 13:35
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Poon Wing Ki WO (12) 37:07 +15:47 13:44
Plac Name Class Time Diff Km time
Chan Chung Yan Jenny WO (12) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Choy Kwok Wai MS (23) 16:57 6:46
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Yeung Kwok Keung MS (23) 18:30 +1:33 7:24
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Wong Wai Ngai Eric MS (23) 19:20 +2:23 7:44
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Chan Tsz Chung MS (23) 20:10 +3:13 8:04
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Chan King Chung MS (23) 22:20 +5:23 8:56
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Jurg Niederberger MS (23) 22:32 +5:35 9:00
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Tam Chi Ho MS (23) 23:51 +6:54 9:32
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Yan Chi Hang MS (23) 23:58 +7:01 9:35
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Yu Shin Ho MS (23) 23:58 +7:01 9:35
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Wong Man Wa MS (23) 25:29 +8:32 10:11
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Fung Hai Chung MS (23) 26:14 +9:17 10:29
Plac Name Class Time Diff Km time
12 Wong Isaac MS (23) 26:26 +9:29 10:34
Plac Name Class Time Diff Km time
13 Sy Huan Kun MS (23) 26:31 +9:34 10:36
Plac Name Class Time Diff Km time
14 Hui Ngai Sang MS (23) 26:41 +9:44 10:40
Plac Name Class Time Diff Km time
15 Fung Chun Pan MS (23) 26:57 +10:00 10:46
Plac Name Class Time Diff Km time
16 Lee Chung Wah MS (23) 27:06 +10:09 10:50
Plac Name Class Time Diff Km time
17 Ng Wai Ming MS (23) 29:10 +12:13 11:40
Plac Name Class Time Diff Km time
18 Chan Kwok Wai Aaron MS (23) 31:38 +14:41 12:39
Plac Name Class Time Diff Km time
19 Tang Yuk Cheong MS (23) 32:17 +15:20 12:54
Plac Name Class Time Diff Km time
20 Liang Chi Hang MS (23) 34:45 +17:48 13:54
Plac Name Class Time Diff Km time
Chiu Luen Kwan MS (23) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Chan Cheuk Ming MS (23) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
Fu Man Fai MS (23) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Patricia Wong WS (11) 22:13 11:06
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Tsui Ying Shan WS (11) 23:51 +1:38 11:55
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Carmen Chan WS (11) 23:52 +1:39 11:56
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Au Wing See WS (11) 23:53 +1:40 11:56
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Yeung Yun Foong WS (11) 25:52 +3:39 12:56
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Lui Lai Han Dennex WS (11) 27:13 +5:00 13:36
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Lau Pik Yi WS (11) 28:50 +6:37 14:25
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Chui Lai Kuen Candy WS (11) 33:19 +11:06 16:39
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Chan Siu Mui WS (11) 37:00 +14:47 18:30
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Chan Yin Wan WS (11) 39:12 +16:59 19:36
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Leung Yee May WS (11) 45:18 +23:05 22:39
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Au Cheuk Yiu Janos MA (16) 19:02 7:36
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Lau Cheuk Nam MA (16) 20:02 +1:00 8:00
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Fung Wang Chit Nicholas MA (16) 20:49 +1:47 8:19
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Tong Shee Yiu MA (16) 21:16 +2:14 8:30
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Yu Pak Yin MA (16) 21:26 +2:24 8:34
Plac Name Class Time Diff Km time
6 To Hon Ming MA (16) 21:37 +2:35 8:38
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Sao Ho Chun MA (16) 22:37 +3:35 9:02
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Law Sing Yu Sean MA (16) 24:04 +5:02 9:37
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Lee Ming Chak MA (16) 24:41 +5:39 9:52
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Wong Sing Ham MA (16) 25:14 +6:12 10:05
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Poon Tsz Ming MA (16) 26:18 +7:16 10:31
Plac Name Class Time Diff Km time
12 Tam Edward MA (16) 35:25 +16:23 14:10
Plac Name Class Time Diff Km time
13 Wong Chun Lam Shawn MA (16) 37:41 +18:39 15:04
Plac Name Class Time Diff Km time
14 Ho Yin To MA (16) 45:17 +26:15 18:06
Plac Name Class Time Diff Km time
15 Fung Wang Kok Matthew MA (16) 45:55 +26:53 18:22
Plac Name Class Time Diff Km time
Kan Ching Lok MA (16) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Leung Lok Ching WA (1) 20:20 9:14
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Cheung Ho Lam Marcus MB (18) 18:37 8:27
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Chen Ka Hei MB (18) 19:33 +0:56 8:53
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Kwong Tsz Chun MB (18) 24:04 +5:27 10:56
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Cheng Ming Sum MB (18) 24:17 +5:40 11:02
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Hong Haocheng MB (18) 24:40 +6:03 11:12
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Tsoi Kin To MB (18) 27:57 +9:20 12:42
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Mitch Milas MB (18) 28:32 +9:55 12:58
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Chan Siu Yin MB (18) 29:18 +10:41 13:19
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Tiu Chun Hong MB (18) 30:32 +11:55 13:52
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Yip Cheuk Him MB (18) 31:23 +12:46 14:15
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Chan Hon Lam Morgan MB (18) 33:35 +14:58 15:15
Plac Name Class Time Diff Km time
12 Yeung Lok Hei MB (18) 34:41 +16:04 15:45
Plac Name Class Time Diff Km time
13 Yue Tin Long Rex MB (18) 37:16 +18:39 16:56
Plac Name Class Time Diff Km time
14 Yeung Pak Yin MB (18) 41:19 +22:42 18:46
Plac Name Class Time Diff Km time
Hui Yat Ho MB (18) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Yiu Shun Pok MB (18) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Chan Ngo Ching MB (18) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Xi Ming Hin MB (18) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Jerika Kong WB (8) 19:59 9:59
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Wong Yik Fei WB (8) 24:25 +4:26 12:12
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Sara Fung WB (8) 25:01 +5:02 12:30
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Tsoi Ka Ying WB (8) 28:04 +8:05 14:02
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Chan Yui Kiu WB (8) 30:39 +10:40 15:19
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Pang Hoi Ching WB (8) 35:18 +15:19 17:39
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Lun Choi Man WB (8) 45:35 +25:36 22:47
Plac Name Class Time Diff Km time
Lam Yi Kwan WB (8) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Ku Kin Hay Hendrick MC (15) 18:57 12:38
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Leung Ngo Fung MC (15) 20:29 +1:32 13:39
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Au Cheuk Nam Janko MC (15) 24:31 +5:34 16:20
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Cheung Tin Yan Nathan MC (15) 24:31 +5:34 16:20
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Lam Yi Lok MC (15) 26:34 +7:37 17:42
Plac Name Class Time Diff Km time
6 Lau Chung Ting MC (15) 27:07 +8:10 18:04
Plac Name Class Time Diff Km time
7 Yuen Tsz Hei MC (15) 31:16 +12:19 20:50
Plac Name Class Time Diff Km time
8 Yeung Ho Him MC (15) 32:16 +13:19 21:30
Plac Name Class Time Diff Km time
9 Chan Si Yui Sunny MC (15) 37:06 +18:09 24:44
Plac Name Class Time Diff Km time
10 Ceron Cheng MC (15) 40:38 +21:41 27:05
Plac Name Class Time Diff Km time
11 Lam Ho Ting MC (15) 43:22 +24:25 28:54
Plac Name Class Time Diff Km time
12 Suen Man Him MC (15) 45:09 +26:12 30:06
Plac Name Class Time Diff Km time
Mattias Hui MC (15) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Suen Shing Fung MC (15) disqualified
Plac Name Class Time Diff Km time
Chan Cheuk Shing MC (15) mispunched
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Leung Sophie WC (5) 18:56 12:37
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Chung Pui Ching WC (5) 20:09 +1:13 13:26
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Lam Giselle Cheuk See WC (5) 22:35 +3:39 15:03
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Chan Yui Ka WC (5) 28:39 +9:43 19:06
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Agnes Sy WC (5) 30:01 +11:05 20:00
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Lau Yuet Ling / Cheung Bui Yao CATI (Come & Try It) (2) 35:35 +12:50 23:43
Plac Name Class Time Diff Km time
1 Lau Yui Hong / Lau Chau Kuen FAMILY (5) 16:07 10:44
Plac Name Class Time Diff Km time
2 Ken Poon / Poon King Nam / Eunice Leung FAMILY (5) 29:56 +13:49 19:57
Plac Name Class Time Diff Km time
3 Man Sze Sze / Tsui Chung Him Isaac / Tsui Sai Kit FAMILY (5) 35:43 +19:36 23:48
Plac Name Class Time Diff Km time
4 Edith Chow
Trevor Milas FAMILY (5) 36:57 +20:50 24:38
Plac Name Class Time Diff Km time
5 Ng Wing Yan / Cheng Sung / Cheng Sum Yuet / Cheng Yu FAMILY (5) 44:18 +28:11 29:32
Please report errors in the result list to the organiser.